Mielőtt elkezdjük, legalább 20 perccel előtte vegyük ki a vajat a hűtőből, hogy az megpuhuljon.
Egy tálban keverjük össze a száraz hozzávalókat, azaz az átszitált lisztet, a cukrot, a szódabikarbónát, a mézeskalácsfűszert és a kakaót.
Ezután adjuk hozzá a tojásokat, a megpuhult vajat és a mézet.
Egyengessük össze, és dolgozzuk tömör tésztává. Győződj meg róla, hogy a hozzávalók alaposan összeálltak. Ha konyhai robotgépet használsz, vesd be a dagasztó habverőt, és legalább 5 percig hagyd dolgozni, hogy egységes tésztát kapj.
A kész tésztát csomagold fóliába, és hagyd pihenni a hűtőben egy éjszakán át. Ha sietünk, legalább 4 órán át hagyjuk pihenni a tésztát a hűtőben.
A sütőt melegítsük elő 170°C-ra.
A kihűlt tésztát vágjuk darabokra. Nyújtsd ki őket egy sodrófával körülbelül 0,5 cm magas lapokká. A kedvenc süteményvágó formáiddal vágjunk ki egyedi formákat, és helyezzük őket egy sütőpapírral bélelt tortaformára.
Süssük 8-10 percig 170 °C-on.
A sütőből való kivétel után azonnal kenjük meg a forró darabokat felvert tojássárgájával, így szép fényt kapnak. Hagyjuk a sütidarabokat egy fémrácson kihűlni. Ha kihűltek, kezdjük el a díszítésüket.
Készítsük el a mázat.
Először is szitáljuk át alaposan a cukrot, hogy ne képezzen csomókat a cukormázban, amik eltömítenék a habzsákot.
Konyhai spatulával egy tálban krémesre keverjük a cukrot, a citromlevet és a tojásfehérjét, hogy sima állagú legyen. A hozzávalókat mindig kézzel keverd össze, a keverőgép levegőt hajtana bele, és a máz szétmorzsolódna.
A tojásfehérjés máz ráadásul nem érintkezhet fémtárgyakkal, hogy megőrizze színét és állagát. Nem szabad, hogy a tányéron megolvadjon, és a spatula eltávolításakor csúcsokat kell képeznie.
Töltsd meg a habzsákot a mázzal, és díszítsd tetszés szerint.
A fel nem használt mázzal teli tálat mindig fedd le egy nedves ruhával.
A máz hajlamos besűrűsödni, ezért kis adagokban adagold. Közben a fel nem használt zacskókat tárold a hűtőben.
A mázat mindig még aznap használd fel.
Fotó: In kitchen with Zuz