Megjegyzés: A len természetes tulajdonságai miatt a termék színe darabonként enyhén eltérhet.
A kellemes tapintású len kényeztető pihenéssé varázsolja az ágyban töltött időt!
Gyermeked számára is válaszd a szépséget, a fenntarthatóságot és a kényeztetést!
Ez a huzat az első pillanattól kezdve szuperpuha tapintású, és ahogy telnek az évek, még kellemesebbé válik a simogatása. A lenszálak mosás közben ugyanis megtörnek, és egyre finomabbá válik így a textília.
A magasabb vételár így egy befektetés a jövőbe, önmagadba és a fenntartható környezetbe.
Ez a természetesen magas minőségű textil egyszerre puha és meleg, miközben lélegzik és könnyű karbantartani. A felhasznált textilek Oeko-Tex tanúsítvánnyal rendelkeznek, amely garantálja az anyag biztonságát a legkisebbek számára is. Így egészen biztos lehetsz benne, hogy valóban gondtalan lesz az alvás!
Ha gondosan kezeled a paplanhuzatot, akkor hosszú éveken át hűséges társad lesz, ezért részletesen leírtuk a legjobb kezelési folyamatokat.
Mosás:
Az ágyneműt az első mosásnál hidegebb vízben ajánlott kimosni. Ez segít megőrizni a szövet selymességét és természetes fényességét. Az első mosás alkalmával ne mosd össze más textíliákkal. Ezt követően 40 fokon mosd a paplanhuzatot, kivéve, ha makacsabb foltokat kell eltávolítani, ilyenkor a 60 fokos mosás ajánlott. Ezen a hőmérsékleten a textilszálak meglazulnak és a foltokat könnyebb kimosni.
Amennyiben olyan mosógéppel rendelkezel, amelynél beállítható a mosás alatt használt vízszint, akkor válaszd a legmagasabb értéket, mivel a textil szálai rendkívül nedvszívóak. Próbáld a paplanhuzatot mindig önmagában kimosni, mert ha egyéb ruhadarabokat is együtt mosol vele, előfordulhat, hogy a textilszálai megnyúlnak és az anyag elveszti természetes megjelenését. Amennyiben még is együtt mosnád más ruhadarabokkal, győződj meg róla, hogy megegyező színű darabokat mosol ki vele.
Kézi mosás:
Kézi mosásnál könnyed mozdulatokat használj, és ügyelj arra, hogy ne dörzsöld és ne csavard ki az anyagot. Azokat a textíliákat javasolt kézzel mosni, amelyeken nem látható egyértelmű szennyeződés.
Mosószerek:
Használj semleges vagy lágy tisztítószereket, amelyek nem tartalmaznak fehérítőszereket, például klórt vagy peroxidot. Ne öntsd a mosószert közvetlenül a szövetre, hanem mosás közben add hozzá a vízhez. Szárítás előtt ellenőrizd, hogy a mosószert teljesen sikerült eltávolítani a szövetből.
Fehérítés:
A fehérítőszereket tartalmazó mosószerek ideálisak a fehér textíliákhoz, ezeket nem szabad színes ruhák mosására használni, különben elszíneződés vagy egyéb károsodás léphet fel. A klórfehérítő gyengítheti a szálakat és sárga elszíneződést okozhat. Ha a szövetek fehérítésre szorulnak, használj oxigén alapú fehérítőt.
Szárítás:
Szárítás előtt ne forgasd meg a textíliát, függetlenül attól, hogy milyen szárítási módszert használsz - dobos szárítást vagy frottír törölköző szárítást - a vasalás előtt győződj meg arról, hogy a ruha kissé nedves maradjon. A fehér ruhák napfényes szárítása elősegíti a szövetek eredeti színének megőrzését. A szárítás a textiltermékek egyik legkárosabb folyamata, mivel gyengíti a szálakat, amelyek zsugorodhatnak és csomókat képezhetnek. A túlszárított ruha magától helyreállítja természetes nedvességtartalmát a levegőben található nedvesség felszívásával.
Vasalás:
A textíliát vedd ki a szárítóból azonnal a szárítás után, hogy a textil egy kicsit nedves maradjon. Használd a vasalót hajtogatott és sima ruhaneműhöz, vagy bármikor szükség szerint. Használj gőzölős vasalót meleg/forró beállítással, és szükség esetén a permetezd meg vízzel az ágyneműt.
Koaguláció:
Az ágyneműk a hagyományos, nem mosható szövetekhez képest kevésbé hajlamosak a zsugorodásra. A még nem zsugorodott anyagok általában, legfeljebb 3 %-kal zsugorodnak össze. Ne tisztíts száraz textileket forró környezetben, mivel az hozzájárulhat a zsugorodási folyamathoz.