4 000 Ft nekedRegisztrációBejelentkezésKosárMenu

17 csapatépítő játék, ami támogatja a kölcsönös együttműködést

Egy jól megválasztott csapatépítő játék leköti és szórakoztatja a résztvevőket. Előnyei azonban ezzel még korántsem érnek véget! A rendszeres, közös foglalkozások elősegítik a csapat harmonikus, hatékony és produktív együttműködését.

A legtöbbször ezek szórakoztató és motiváló játékok, amelyek segítenek az olyan készségek fejlesztésében, mint a problémamegoldás, a tervezés, a kommunikáció, valamint az önbizalom. Meríts ötleteket a következő csapatépítő játék tippekből, amelyek szórakoztatják, összehozzák a kollégákat, és egyúttal meg is tanítják őket valamire.

A csapatépítő tevékenységeknek köszönhetően javul a kommunikáció a céges csapatokban.

A csapatépítő tevékenységeknek köszönhetően javul a kommunikáció a céges csapatokban.

1. csapatépítő játék: A gordiuszi csomó

A játékosok kört alkotnak, becsukják a szemüket, és parancsra a bal kezüket a körön belülre helyezik, és megpróbálják elkapni a másik kezét. Ezután ugyanezt a jobb kezükkel is megcsinálják. Amikor kinyitják a szemüket, azt látják, hogy rejtélyes módon összefonódtak. A második fázis az emberi csomó kibogozásából áll, anélkül, hogy elengednék a kezüket. Tetszés szerinti forgás, ugrálás és elhelyezkedés megengedett, de nem engedhetik el egymás kezét.

2. csapatépítő játék: Ki vagyok én?

Kezdd azzal, hogy kártyákat adsz a csapat minden tagjának. Kérd meg őket, hogy írják rá egy híres személy, mesefigura vagy állat nevét. Munkatársaid cseréljenek kártyát anélkül, hogy megnéznék, mi van ráírva, majd ragasszák a homlokukra. Ezután kérdéseket kell feltenniük egymásnak, és kitalálni a kártyán szereplő nevet. A "Mi vagyok én?" játékot a Bonamin is megvásárolhatod.

3. csapatépítő játék: Aknamező

Helyezz el véletlenszerű akadályokat a szabadban vagy egy nagyobb helyiségben, és jelölj ki egy helyet célként. Alakítsatok ki csoportokat, amelyekben egy játékos bekötött szemmel, két-három másik tag pedig navigátorként vesz részt. Hangutasításokkal kell a „vak” csapattársat az akadályok között a célvonalig elvezetni. A gyorsabb nyer!

Csapatépítő játék: Mi vagyok én?

Csapatépítő játék: Mi vagyok én?

Ebben a játékban nagyon jól fogsz szórakozni!

Ebben a játékban nagyon jól fogsz szórakozni!

4. csapatépítő játék: Pub kvíz

A csoportot oszd kisebb csapatokra, vagy versenyezzetek egyénileg! Készítsetek egy tervet, hogy ki fogja vezetni a vetélkedőt, és válasszatok témát, vagy használjatok például egyet, az interneten található kvízek közül. A legtöbb helyes választ adó csapat nyer.

5. csapatépítő játék: A repülő tojás

Kollégáidat csoportosítsd három-öt fős csapatokba. Adj minden csapatnak egy doboz különböző tárgyat (mosogatószivacsot, szívószálat, ragasztószalagot, lufit vagy WC-papírgurigát) és egy nyers tojást. A csapatoknak a rendelkezésre bocsátott anyagokból egy tojást védő hordozót kell építeni. Miután megépítették, határozzátok meg a magasságot, ahonnan a tojást szabadon le kell ejteni. Az a csapat nyer, amelyiknek a tojása sértetlenül ér földet.

6. csapatépítő játék: Szabadulójáték

A szabadulójáték remek módja annak, hogy teszteld a csapat együttműködési és rejtvénymegoldási képességét. A csapatot bezárják egy szobába, ahol egy feladatot vagy rejtvényt kell megoldaniuk a kijutáshoz. Ez a játék analitikus gondolkodást, csapatmunkát és kreativitást igényel. Az interneten számos szabadulójáték-oktatóanyagot találhatsz.

A szabadulós játékot a szabadban is játszhatjátok.

A szabadulós játékot a szabadban is játszhatjátok.

A csapatépítésbe fizikai és szabadidős tevékenységeket is építsetek be.

A csapatépítésbe fizikai és szabadidős tevékenységeket is építsetek be.

7. csapatépítő játék: Akadálypálya

Építs egy kültéri vagy beltéri akadálypályát különböző kihívásokkal (kötelek alatt kúszás, falmászás, gumik között futás, vízen átugrás stb.). Az egyes csapatok kéz a kézben futnak együtt, és együtt kell teljesíteniük a teljes pályát, segítve egymást a stabilitásban és az akadályok leküzdésében, mint egy összetartó egység. A csapat minden tagjának teljesítenie kell a pályát.

8. csapatépítő játék: Mese a csapatról

Üljetek körbe, és kezdjetek el egy történetet, amelynek csak a végét határozod meg az elején. Ez lehet bármi. A történet vége lehet például: „És akkor a földre esett”. Meséljétek el a történetet körben, úgy, hogy minden résztvevő legfeljebb két mondattal járuljon hozzá.

9. csapatépítő játék: Kötött kezek

Ebben a játékban a csapattársakat a csuklójuknál fogva megkötözik, és egy sor feladatot kell végrehajtaniuk. Olyan feladatokat kaphatnak, mint például egy ajándék becsomagolása, egy pohár víz kiöntése vagy egy Lego-épület összerakása. A kihívás még nehezebbé tételéhez határozz meg időkorlátot is.

A sikeres csapatépítés alapja a munkakörnyezeten kívülre lépés.

A sikeres csapatépítés alapja a munkakörnyezeten kívülre lépés.

Ne feledkezz meg a finom frissítőkről sem!

Ne feledkezz meg a finom frissítőkről sem!

10. csapatépítő játék: Kincsvadászat

Ha a csapatmunka erősítésének újszerű módját keresed, akkor ez a csapatépítő játék pont neked való! A Kincsvadászat egy GPS-játék, amelyben a csapatok egy olyan útra indulnak, ahol együtt kell dolgozniuk, hogy leküzdjék a buktatókat, és fokozatosan megtalálják az összes elrejtett kincset.

11. csapatépítő játék: Emoji történet

Készíts egy listát hangulatjelekből, és írjatok le egy történetet, egy munkahelyi helyzetet, egy munkakört stb. Oszd a csapatot kisebb csoportokra, és minden csoport határozza meg, hogy az emotikonok mit ábrázolnak. Ez a játék ösztönzi a kreativitást, a csapatmunkát, és természetesen kiderül, hogy a résztvevők mennyire figyelmesek.

12. csapatépítő játék: Jenga

A jenga egy olyan játék, amelyben egy fakockákból álló tornyot kell építeni úgy, hogy minden sorban három blokkot helyezünk el a sorok irányát váltakoztatva. A játék célja, hogy az alsó szintekről eltávolítsuk a fakockákat, és a tetején új sorokat hozzunk létre. A csapattagok célja, hogy sikeresen kivegyék és egymásra helyezzék a blokkokat anélkül, hogy a torony többi része szétesne. Az a csapat, amelynek a tornya ledől, veszít.

Ez a játék az egész csapattól nagyon alapos gondolkodást és összefogást, valamint hatékony kommunikációt követel meg.

Egy Jenga-játék során a kollégák a kommunikációt is gyakorolják.

Egy Jenga-játék során a kollégák a kommunikációt is gyakorolják.

Társasjátékokat is játszhattok.

Társasjátékokat is játszhattok.

13. csapatépítő játék: Csocsó bajnokság

Rendezz csocsó bajnokságot! A kollégák alkossanak párokat, vagy sorsoljátok ki egymást egy kalapból, és szálljatok harcba!

14. csapatépítő játék: Mozi est

Néha már egy hétköznapibb tevékenység is elég, hogy a csapat összefogjon. Készíts rágcsálnivalókat, és nézzetek meg a jó kis vígjátékot vagy egy tévéműsort! Válassz ki 3-5 címet, és hagyd, hogy mindenki a kedvencére szavazahasson.

Szervezz csocsó bajnokságot...

Szervezz csocsó bajnokságot...

a kevésbé aktívaknak pedig egy filmestet.

a kevésbé aktívaknak pedig egy filmestet.

15. csapatépítő játék: Két igazság, egy hazugság

Hívd össze a csapattagokat egy körbe, és kérd meg őket, hogy felváltva mondjanak el három információt magukról. Az egyik információnak azonban hazugságnak kell lennie. A kollégáknak pedig ki kell találniuk, hogy melyik a hamis. Érdekes dolgokat fogtok így megtudni egymásról.

16. csapatépítő játék: Vakhúzás

Alkossatok párokat, és minden párnak adj egy-egy képet. Az egyik csapattag leírja a képet anélkül, hogy felfedné, mi látható rajta, míg a másik tag megpróbálja lerajzolni a leírás alapján. A pároknak hatékony kommunikációs és kifejezőkészséget kell tanúsítaniuk a feladat során.

17. csapatépítő játék karácsonyra: Secret Santa

Mindössze annyit kell tenned, hogy a munkatársak nevét felírod egy-egy papírlapra, és összehajtod. Tedd be a papírokat például egy kalapba vagy egy dobozba, keverd meg őket, és hagyd, hogy a munkatársaid kihúzzanak egy nevet. Feladatuk pedig az lesz, hogy karácsonyi ajándékot vegyenek annak, akinek a nevét kihúzták. Magától értetődik, hogy nem fedhetik fel a nevet. Az ajándékozás napján minden kolléga kibontja az ajándékát, és kitalálja a „Titkos Télapót”.



Bonami TIPP!
Szervezz munka utáni csapatépítést piknik formájában! Étel- és a helytippjeink segítenek a megszervezésben.
Karácsonykor próbáljátok ki a Secret Santa játékot.

Karácsonykor próbáljátok ki a Secret Santa játékot.

Gyakran ismételt kérdések

Miért fontos a csapatépítés?

A csapatépítő tevékenységek célja elsősorban a csapatszellem erősítése, a pozitív munkakörnyezet megteremtése és a csapattagok motivációjának növelése. A rendszeres csapatépítés a csapatmorál fokozását is elősegíti:

  • Mélyíti a kötődést és a szocializációt. Ez utóbbi növeli a morált, és segít a munkatársaknak abban, hogy hatékonyabban működjenek együtt a munkahelyi problémák megoldása érdekében.
  • Fokozza a csapat teljesítményét. A csapatépítő tevékenységek közös elvégzése után a munkavállalók jobban megértik érdekeiket, erősségeiket és gyengeségeiket.
  • Visszahozza a termelékenységet. A szórakoztató csapatépítő tevékenységek segíthetnek abban, hogy a kollégák hatékonyabban kapcsolódjanak egymáshoz, és megtanuljanak jól együtt dolgozni.
  • Serkenti az innovációt és a kreativitást. A sikeres csapatépítés hozzájárul a kreatívabb munkahelyhez, mivel az emberek fantáziadúsabbak, ha természetesen és kényelmesen érzik magukat.
  • Javítja a kommunikációt. A csapatépítő tevékenységek segítenek az embereknek abban, hogy természetesebben viselkedjenek egymással, és jobban kommunikáljanak.

Hogyan szervezzek sikeres csapatépítőt?

A sikeres csapatépítés alapja a munkakörnyezeten kívüli közös időtöltés. A megszokott térből való kiszakadás azért fontos, mert így az agy nem a munkahelyi feladatokra összpontosít.

A tevékenységeknek szórakoztatónak kell lenniük, miközben az egyes csapattagok készségeit is fejleszteniük kell. Lehetőleg a munkarutinjukon kívül. Oszd a csapatépítést két részre, munkára és nem munkára. A program legyen a kötelező tevékenységek és a szórakozás keveréke, de hagyj teret az egyszerű üldögélésre és beszélgetésre is.

Ne félj bevonni a cég más munkatársait is. Ők is érezni fogják, hogy részesei a dolognak, és sokkal szívesebben csatlakoznak majd a tevékenységekhez. Hiszen nincs annál rosszabb, mint amikor a csapatépítő rendezvényen való részvétel szigorúan kötelező, és a dolgozókat kötelezik a tevékenységek elvégzésére.

A terv készítésekor gondolj a fizikai és a kreatív tevékenységek váltakozására, és semmi se legyen kötelező a csapatépítő befejezéséhez. Így az emberek továbbra is a csapat részének érzik majd magukat, de senki sem kényszeríti őket semmire.