Black Friday | Akár 50% kedvezmény több mint 40 000 termékre →
4 000 Ft nekedRegisztrációBejelentkezésKosárMenu

Vendégszoba átalakítás egy nyaralóban

Amikor Martina Jandová megvásárolta nyaralóját, azzal a céllal tette, hogy családja összejöjjön és együtt tölthessék az időt. Ehhez egy hangulatos és kényelmes környezet kialakítására volt szükség, ami kellemes pihenést biztosít. Elsőként a vendégszoba kapott új külsőt.

Meríts ihletet a Janda nyaraló egyik szobájának átalakításából, amiben a Bonami is segített!

A szakemberekkel való találkozó előtt Martina, Alice és Marta inspirációt szerettek volna gyűjteni.

Készítettek egy Pinterest-fiókot, követték a nyaralóiparra összpontosító Instagram-profilokat, és ellátogattak antikváriumokba is. Ezután a már egyértelmű elképzelésükkel Klára Němečková tervezőhöz fordultak.

A szobát fel akarták dobni, és provence-i stílus ihlette belső teret szerettek volna létrehozni - így a fa, a patina és Martina kedvenc türkiz színe alapvető volt.

Vendégszoba az átalakítás előtt

A Bonami tervezője több részlet kapcsán is ezt az árnyalatot használta. A kanapén kívül a türkiz szín a dekorációkon, a textíliákon és a bútorokon is megjelent.

Az antik szekrény és a karnisossal ellátott ablak kékre festésének feladatát végül a Janda család női része vállalta.

A világos színekkel és természetes kiegészítőkkel való kombinációnak köszönhetően a vendégszoba frissnek és légiesnek tűnik.

Vendégszoba az átalakítás után

A Bonami tervezőjével, Klárával öröm volt együtt dolgozni. A Bonami csapatában mindenki csodálatos volt, és ötleteikkel tovább inspiráltak minket - például a hármas szabály, a stílusos kiegészítők, a párnák, a díszek elhelyezése és sok más apróság kapcsán is, amire az ember általában nem gondolna, de nagy szerepet játszik a végeredményben."

Martina Jandová, a nyaraló tulajdonosa

Klára Němečková az átalakításról: A vidéki stílus a régi bútorok felhasználására csábított

Jandáék azt szerették volna, ha a tervező úgy alakítja ki a nyaraló vendégszobáját, hogy akár négy ember is kényelmesen elférjen benne és könnyen rendben lehessen tartani.

Hogyan birkóztál meg ezekkel az elvárásokkal, és mi volt a legfontosabb a tér kialakításánál? Ezt a tervező, Klára Němečková az alábbi interjúban árulja el.



Milyen stílust választottatok Martinával a térhez és miért?

A hely és a lakástípus iránti tiszteletből a vidéki stílushoz ragaszkodtunk. Ezért megőriztünk néhány régebbi bútordarabot. A lányok mutattak nekem egy kanapét is, amelybe már a találkozónk előtt beleszerettek. Ez volt az a képzeletbeli ugródeszka, amelyből az egész berendezés kiindult.

Aztán többé-kevésbé szabad kezet kaptam. Mivel elképzeléseink szinte mindenben egyeztek, könnyű volt teljesíteni a megbízásukat. Nagyszerű, amikor egy ügyféllel egy hullámhosszon vagytok.

Korlátozott valamilyen módon a szoba elrendezése?

A szoba elég nagy, így minden belefért, amire szükségünk volt - beleértve a tárolóhelyet és a kinyitható kanapét is. Még kihúzva is elég átjárható maradt a szoba.

Milyen hosszú volt az út az első megbeszéléstől a végső megvalósításig?

Májusban volt az első online megbeszélésünk, amelynek során megosztottuk egymással az elképzeléseinket és a lehetőségeinket. A lányok megmutatták az alaprajzot és a térről készült fotókat. A következő két hétben már a kész designt beszéltük át, beleértve az összes terméket és a befejezéshez szükséges tippeket. Így körülbelül két hónap múlva a vendégszoba már készen állt az első látogatókra.

Mi alapján választottad ki a színpalettát és az anyagokat?

A tulajdonos egyetlen követelménye a türkiz szín volt. Én pedig megpróbáltam kissé „megszelídíteni” pár telítettebb tónussal és krémszínnel.

Igyekeztem többnyire természetes anyagokat használni, különösen lent és pamutot. Egy nyaralóhoz és hasonló stílusú enteriőrökhöz ideálisak a kissé gyűrött hatású lenfüggönyök. Lényeg, hogy semmi merevség ne legyen benne.

Hogyan oldottad meg a világítást és a kiegészítőket?

A mennyezeti világítás adott volt, így csak a csillárt cseréltük le. Olyat választottam, ami nem hívja fel magára a figyelmet. Viszont feltűnőbb asztali lámpákat használtam.

Az enteriőrt ezután funkcionális dekorációkkal egészítettem ki, amelyeket a padláson talált kincsekkel kombináltam.

A szoba melyik része volt a legfontosabb és igényelte a legnagyobb figyelmet?

Mindenképpen az ágy. Feltételeztem, hogy a kinyitható kanapé melletti dohányzóasztalt sokat fogják majd használni. Személy szerint én még mindig elgondolkodnék egy egyedi ablakpárkányon. Elképzelem, hogy kényelmesen le lehetne ülni rá egy csésze kávéval a kezünkben.

Eredetileg úgy terveztük, hogy az ágytámla mögötti falra dekoratív lapot teszünk, de végül nem sikerült.

Volt olyan elem a térben, ami az egész teret maga köré alakította?

Nagyon örülök, hogy megtartottuk az eredeti szekrényt. A lányok lefestették, és remekül néz ki. Az eredeti paneles ablak is kapott egy új festést. Pontosan ez az, amit az ember egy vidéki házikóban szeretne. Ha ezt kiegészítjük a megfelelő bútordarabokkal, például egy konzolasztallal - hogy még jobban felhívja a figyelmet az ablakra - az örömteli látvány.

A tulajdonosok meghúztak egy határt, amin belül kellett maradnod, vagy szabad kezet kaptál?

A türkizkék kanapé. Ennyi az egész. (nevet) Néha Martina küldött nekem olyan dolgokat, amik tetszettek neki vagy érdekelték. Ami nagyszerű, hiszen így megtudhatom, hogy az ügyfél hogyan szeretné. De egyébként szabad kezet kaptam.