A tervezés során igyekszem a lakásban élő emberekből inspirálódni. Nagyon fontos számomra, hogy világos elképzelésük legyen arról, hogy mi tetszik nekik és mire van szükségük. Csak így tudom megérezni, hogy mit szeretnének, és csak így tudok olyan enteriőrt tervezni, ami egyedi, funkcionális és szép.
Petra Indruchová, tervező
A szoba alaprajza és a bútorok elrendezése (20 m²)
Egy ilyen hibrid funkciójú - azaz nappali, háló-, gyerekszoba és hangstúdió egyben - szoba ötlete eléggé szokatlan, és több négyzetmétert szerettem volna a kivitelezéshez (nevet).
A kis terek azonban korunk kihívását jelentik, ezért igyekeztem minden funkciónak saját, dedikált teret találni, hogy ne zavarják egymást, és egyszerre tudjanak működni. Tehát nem nevezném a kis térrel való harcnak, inkább kihívásnak, hogy a lehető legjobban működjön.
Merész színsémákkal teli moodboard
Egy egyszerű vizualizáció, amely segítte a tulajdonost, hogy képet kapjon a leendő belső térről
A helyiséget a meglévő padló, ablakok, ajtók és szekrények határozták meg. Ez a minimalista alap adta az ötletemet, hogy ezt a konzervatív színsémát kiterjesszem más bútordarabokra is. A falak eltérő koncepciójához nagy ihletet adtak azok a reprodukciók, amelyeket a házaspár már megvásárolt és fel akart használni a belső térben. A plakátokon látható színek tűzijátéka a festészet merészebb koncepcióját mutatja be.
Az anyagválasztás egyenes következménye volt a konzervatív megközelítésnek. Egyszerű felületek, letisztult színek és textúrák, mégis érdekes formai részletek. A praktikusság és a karbantartás is fontos volt számomra, hiszen a szobát felnőttek és gyerekek egyaránt használják majd. Végül, de nem utolsósorban minőségi szempontok szerint választottam, hogy a bútorok és a nagyobb kiegészítők minél tovább bírják, és élvezhetőek legyenek úgy, ahogy vannak.
A tulajdonosok végig nagyon nyitottak voltak, mindkét oldalon átléptük és feszegettük a határokat. Ugyanakkor elengedhetetlen volt, hogy a belső teret a gyerekekhez és az ő igényeikhez igazítsuk.
Fontos volt az éles formák és a törhető anyagok minimalizálása. Néhány kiegészítőt pedig áthelyezhető darabként képzeltem el - ahogyan az minden gyerekszobában lenni szokott.
A kiegészítőknél a színvilágot és a bútorok formáját figyelembe véve érdekesebb formákat és színeket kerestem, amelyek a képekhez és a poszterekhez is illenek.
Fontos volt számomra, hogy a dekorációk és kiegészítők funkciójukat is betöltsék, és ne csak porfogók legyenek - ezt a gyermekes családok különösen értékelik. Ebben az esetben a gyerekeknek szánt kiegészítők széles skálájának használata is napirenden volt, amit biztosan szívesen fogadnak majd a belső térben.
Mindig fontos számomra, hogy tiszteletben tartsam a lakók életmódját és a belső tér használatát. Ebben az esetben a legnagyobb előny a bútorelemek könnyű átrendezhetősége, amelyek kisebbek és szabad térben is elhelyezhetők.
Petra Indruchová, designer