Krumplisaláta, tojáslikőr, friss fűszernövények, illatos sajtok, és még sorolhatnánk azokat az ételeket, amiknek erőteljes illatuk van a hűtőben. Te sem szereted, ha ezek az illatok összekeverednek, ugye?
Hogyan érheted el, hogy a desszertnek ne legyen szalonnaszaga, és hogy ne találj havonta legalább egy megromlott ételt az alsó fiókban?
Az ételek, italok, és a különböző összetevők elkülönítése elsőre egy igazi küzdelemnek tűnhet, de a megfelelő dobozokat, palackokat, praktikus kellékeket és tippeket bevetve könnyen kialakíthatsz egy átlátható hűtőt. Megmutatjuk, hogyan csináld!
Először kapcsold ki a hűtőszekrényt, és tegyél alá egy rongyot, ami felfogja az olvadó jeget. Ezután vegyél ki minden ételt és élelmiszert a hűtőszekrényből. Dobj ki mindent, ami lejárt vagy megromlott. Készíts elő egy vödör mosogatószeres vagy ecetes vizet és egy rongyot. Vedd ki az összes fiókot és polcot, és mosd el őket a mosogatóban. Tisztítsd meg a hűtőszekrény belsejét vízzel. Ne feledkezz meg a vízelvezetőről sem. Végül egy ronggyal töröld szárazra az egész hűtőt. Helyezd vissza az ételeket a hűtőszekrénybe, kövesd hozzá az ebben a cikkben leírt tippeket.
A hűtőszekrény ajtajában lévő helyet is használd ki a lehető legokosabban! Legalul érdemes a tejet, a gyümölcsleveket, az ásványvizet tartani, és ha szereted az alkoholt, a sört és a fehérbort is ide tenni.
A nyitott konzervek és lekvárok egy kicsit magasabbra helyezhetők. A ketchupot, a mustárt és az egyéb fűszereket is itt tárolhatod. A tojás, a margarin és a vaj is jól tárolható az ajtóban. A tojást ne tedd papírcsomagolásban a hűtőszekrénybe, mert ezzel különféle baktériumok átvitelét kockáztatod. Helyezd át őket tojástartókba, lehetőleg hegyükkel lefelé.
A fagyasztó ideális hőmérséklete: -18 és 20 °C között van. Az összes ételt megfelelően csomagold be, és jelöld meg az aznapi dátummal. Próbáld meg a lehető leggyorsabban lefagyasztani az ételt, így az jobban megőrzi a minőségét és a szerkezetét. Soha ne fagyaszd le a leveles zöldségeket, a sült ételeket, a majonézt, a magas víztartalmú gyümölcsöket és zöldségeket.
Hagyd kihűlni a főtt ételt, és a lehető leghamarabb, ideális esetben két órán belül tedd be a hűtőszekrénybe. A gyorsabb hűtés és a könnyebb újramelegítés érdekében oszd el kisebb adagokra. Újramelegítéskor ügyelj arra, hogy az étel legalább 75°C-os legyen.