Mit szólnál hozzá, ha a tévé előtti vacsorázás helyett egy gyönyörűen megterített asztalnál élveznéd az ízeket? Meglátod, teljesen más hangulata lesz így az estének! Már nem emlékszel, hogyan kell szépen megteríteni? Gyorsan újra áttekintjük veled a legfontosabb szabályokat. Te csak vedd elő azt az étkészletet, amit különleges alkalmakra tartogattál, és élvezd a vacsorát, akár egy étteremben!
Nem minden nap ünnepel az ember évfordulót vagy születésnapot, de ez nem azt jelenti, hogy egy átlagos hétköznap este ne teríthetnél meg egy kicsit különlegesebben. Egyébként a formális étkezés az evőeszközök, a poharak számát tekintve nem sokban különbözik a hétköznapi vacsoraasztaltól.
Amire szükséged lesz: :
Egy ilyen vacsoránál várhatóan több fogás, valamint ital lesz, amihez több evőeszközre és pohárra lesz szükséged. Vacsora közben érdemes odafigyelned néhány étkezési szabályra. De ne aggódj, tőlünk most megtudod a lényeget, így feszengés nélkül élvezheted a finom ízeket.
Amire szükséged lesz: :
A 3 legfontosabb szabály :
1. Minden fogáshoz más evőeszközt készíts ki!
2. Először a tányértól legtávolabbi evőeszközöket használd, és így haladj sorba!
3. A poharakat is abban a sorrendben helyezd el, amelyet a vacsora során követni fogsz.
Próbálj beszerezni néhány olyan evőeszközt, amely az egész asztalt ünnepélyesebbé teszi! Az evőeszközök száma a fogások számától függ, de legfeljebb három darab lehet egymás mellett.
És mi a helyzet az elrendezésükkel? Ne aggódj, nem hagyjuk, hogy olyan helyzetbe kerülj, mint Julia Roberts a Pretty Woman-ben! Mutatunk néhány egyszerű szabályt. Helyezd az előbb használt evőeszközöket a tányértól távolabb, és haladj befelé, a tányér felé!
Tehát balról az első a salátavilla, a főétkezéshez használt villa pedig közelebb kerül a tányérhoz. A tányér jobb oldalán lesz egy kés a főételhez, majd egy evőkanál. A desszertes villa és kanál ebben az esetben is a tányér fölé kerül.