A tökéletes egyensúly a jelen és a múlt között. Így lehetne jellemezni a Bonami brand managerének, Veronikának a lakását, ahol a lakberendezés több fontos állomását is megcsodálhatjuk - a funkcionalizmustól egészen napjainkig.
Kukkants be ebbe a harmonikus otthonba és meríts ihleteta retro életstílusra vonatkozó tippjeinkből!
Pár hónapja lakunk itt a párommal és igazából nem tartott sokáig berendezni a lakást. A Bonami tervezője, Ema Traplová segített nekünk a részletekben, neki köszönhetően tudtuk összeegyeztetni a felújítást a munkahelyi kötelességeinkkel.
A tér esztétikájára és a szellősségre helyeztem a hangsúlyt. Ugyanakkor fontos volt számomra, hogy a régi darabok, amikhez érzelmileg kötődöm, megtalálják a helyüket a modern lakásban. Például a nagyszüleim bútorai vagy festményei. Ez lelket adott és egyedi hangulatot adott a térnek.
A bútorok a két világháború közötti időszak között stílust idézik meg.
Az egyszerű formák és a minőségi anyagok képezik a vizuálisan lenyűgöző belső tér alapját.
A régi és az új harmonikus talélkozása. Mindez valami újat, kortársat teremt, de tiszta vonalaival megfelel a modern életstílus követelményeinek is.
Intuitívan, mégis átgondoltan, mert ez az idő és az identitás egyfajta materializálása. A lakásunk tele van szimbolikával és emlékekkel teli tárgyakkal, amiknek köszönhetően minden alkalommal újra átélhetjük a múltbeli élményeinket.
Például egy könyvvel, amiből édesanyám olvasott fel nekem, egy külföldi kalandunkból maradt vulkán darabbal, vagy a párom édesapjának karikatúrás portréjával, akit soha nem volt szerencsém megismerni.
A szék minimalista kialakítását Marcel Breuer híres széke ihlette.
A könyvespolc fehér színe kiemeli a színes könyvborítókat.
A modern konyhát vintage és retro bútorok egészítik ki.
Nem tetszett a külön tér koncepciója, ahol a házigazda mindig a konyhában van az étel elkészítése miatt, és így sajnos kimarad az eseményekből. Mivel a legtöbb összejövetel általában az ételek és italok körül forog, sokkal kényelmesebb az étkezőasztalnál ülni. Ráadásul a többiek is segíthetnek a főzésben. Okos, nem igaz? (nevet)
Ez annak is köszönhető, hogy főzés közben inkább csak a háttérben megy a tévé. Ha filmet szeretnénk nézni, akkor a hálószobában használjuk a kivetítőt és a vetítővásznat.
A hajlított formájú, ikonikus Cesca szék a funkcionalizmus és az 1930-as évek jegyeit viseli.
Az egyedi üvegváza fémes színű nyakával hívja fel magára a figyelmet, ami fokozatosan átlátszó üveggé válik.
Az inspiráló városok meglátogatásából. Mint például Berlin, Amszterdam és az ottani tervezők.
Nemcsak a világos fából készült asztal hozza a melegség érzetét az étkezőbe, hanem a nagymama tányérjai is.
A tévé a maszkolásnak köszönhetően nem zavarja a falgaléria esztétikáját.
A legnagyobb kihívás az volt, hogy meggyőzzem a páromat, hogy nem tudom pontosan elmagyarázni, mit akarok, de szép lesz, és tetszeni fog neki. (nevet)
Könyvtár - azt akartam, hogy a könyvek kiemelkedjenek a térből. És azt hiszem, ez sikerült is.
A régi és az új harmóniája a legapróbb részletekig tökéletesítve.
A retro hűtőszekrény szemet gyönyörködtető, és feldobja a belső tér összképét.
A fekete-bronz állólámpa feldobja a szobát.
A fehér színű beépített szekrények nagyon visszafogottak, így a szőnyeggel ellátott vintage konzolasztalok az előszobában is vonzzák a tekintetet.
Élhetsz nagyon szerényen, kedvezőtlen körülmények között, de ahhoz, hogy otthon érezd magad, szükséged van egy társra, akivel közös otthonod van. Egész életemben úgy éreztem, hogy nem tudom elképzelni az otthonom kutya nélkül.
Valószínűleg közhely, de az ágyban. Ott gyönyörű dolgok történnek. A közelség érzésén túl, ez minden nap újrakezdésének szimbóluma. Az ágyamból nyíló kilátás a távolban lévő éjszakai Prágára, a reggeli nap első sugarai, amelyek a szemközti falba csapódnak - egyszóval gyönyörű.
A hálószoba csak minimálisan van bebútorozva - ágy és éjjeliszekrények.
A falon lógó fejtámla ismét az ikonikus Cesca-szék formatervezésére utal.
Az ágy elhelyezését alaposan átgondoltuk. Amikor a lakás teljesen üres volt, a szőnyegen aludtunk. Minden éjjel máshol feküdtünk le, hogy megtaláljuk a megfelelő helyet. Mivel japán futonon alszunk, ami a hagyományos matracokhoz képest vékony, szükségünk volt egy egyedi, magasabb ágyra, amit a BUDU asztalosműhely készített el.
A lakás legfontosabb helye a kamra. Feláldoztunk némi helyet a kialakításáért, de megérte. Mindent ott tárolok, amire nincs szükségem a konyhában napi szinten. Így megengedhettem magamnak egy szellősebb pultot felső szekrények és polcok nélkül.
A lebegő hold illúzióját keltő lámpa a mágnesesség elvén működik.
Veronika a hálószobában lévő fülkét könyvek és dekorációk elhelyezésére használta.
A tisztaság benyomását fokozza a fehér ágynemű, amit több díszpárna is feldob.
A trencséni (Trenčianske Teplice) Machnáč fürdőházról készült rizográfia Daniela Olejníková illusztrátor által a Čierne hole egyesületből. Ez volt az a hely, ahol szüleim rövid, de intenzív szerelme megszületett. Ráadásul a grafika tényleg lélegzetelállító!
Ha választanom kellene egy kanapé vagy egy könyvespolc között, mindig a könyvespolc győzne. Legrosszabb esetben egy székre ülhetsz.
Az erkélyen retro asztal és összecsukható székek találhatóak. A romantikus hangulatot a hangulatvilágítás teszi teljessé.
A jellegzetes virágmintás párna és takaró mintha a nagymamánál töltött nyári vakációt idézné.
Az erkély a konyha és a nappali meghosszabbítása lehet, különösen nyáron.
Ne próbáld meg rögtön berendezni a lakást! Figyeld meg, hogyan változik a fény a lakásban, és hogyan érzed te magad benne. Ezek elég fontos támpontok a későbbi berendezéshez.