A nyári grillezés az erkélyen is élvezhető. Csupán a megfelelő grillsütőre és a szomszédokra való odafigyelésre lesz szükség ahhoz, hogy a tökéletes estéknek semmi ne álljon az útjába.
A grillsütő kiválasztásához és a betartandó biztonsági (és egyéb) szabályokról szóló tanácsainkat és tippjeinket olvasd el cikkünkben!
A grill kiválasztása előtt győződj meg arról, hogy a lakásod erkélyén szabad-e grillezni. Ha a házirend tiltja, akkor nincs más választásod, mint beérni egy hordozható grillsütővel, amit könnyedén összecsomagolhatsz és elvihetsz egy nyilvános piknikezőhelyre, ahol szintén engedélyezett a grillezés.
Felejtsd el a klasszikus grillsütőt! Hiszen a repkedő parázs nem avaló a kis helyiségekhez és a jó szomszédi kapcsolatokat sem segíti ápolni. Ehelyett keress egy füstmentes vagy elektromos grillt az erkélyre. Így nemcsak a füstöt, de a kellemetlen szagot is elkerülheted.
Az erkély méretének megfelelően válassz grillsütőt! Maradjon némi hely az ételek elkészítéséhez és tálalásához. A kültéri bútorokat ennek megfelelően rendezd el.
Próbáld meg felvázolni az erkélyed papírra, hogy ellenőrizd, kényelmesek lesz-e a tervezett elrendezés.
A füstmentes balkongrillel, bár faszénnel dolgozik, az innovatív technológiának köszönhetően nem keletkezik füst, szag vagy káros anyagok.
A gázgrill az erkélyre is alkalmas. Könnyen kezelhető és hasonló a sütőben való sütéshez. Csupán forgasd el a gombot, és máris eléred a kívánt hőmérsékletet. Ezenkívül csökkenti az égés veszélyét.
Egyes modelleknél a húsok elkészítéséhez indirekt grillezést ,vagy lassú grillezést is kipróbálhatsz.
Rendszerint egy kisebb, egy vagy két égővel rendelkező grillsütő elegendő az erkélyre.
Elég bedugni az elektromos grillsütőt, és ugyanúgy megsütheted rajta a húst, mint egy hagyományos grillen. Ráadásul a használata is egyszerű.
Ha minden centiméternyi helyet szeretnéd megspórolni, akkor válaszd az asztali elektromos grillt! Nemcsak a társasházi erkélyen való grillezés problémáját oldja meg, de egész évben használhatod otthonodban. Ráadásul egyes grillsütőknél cserélheted a lemezeket - fémről, kőre és tapadásmentesre.
Elektromos grillsütőnél azonban kerüld a vízzel való érintkezést.