Black Friday | Akár 50% kedvezmény több mint 40 000 termékre →
4 000 Ft nekedRegisztrációBejelentkezésKosárMenu

Így rendezz be egy stílusos otthont kisgyerek mellett is

Stefkovics Nóra
Stefkovics Nóra
Bonami Blogger

Nem kell teljesen feladnod a designos és kényelmes otthonról szőtt álmaidat akkor sem, ha gyerkőcöd van.

Nálatok is bebizonyosodott már, hogy a kanapé a legjobb trambulin, és a díszpárnákat egy láthatatlan mágnes mindig visszahúzza a padlóra? Esetleg most várod első gyermeked és szeretnéd, ha otthonod továbbra is rendezett lenne, amit gyerekbarát, mégis strapabíró és stílusos bútorok egészítenek ki?

Tippjeinkkel segítünk egy olyan otthon berendezésében, ami gyerekek mellett is működik, számodra stresszt takarít meg, és egy olyan lakóteret teremt, ahol gyerekek és felnőttek is jól érzik magukat.

Nappali

Szuperül berendezted a gyerekszobát, gyermeked azonban az otthon töltött idő legtöbb részét mégis a nappaliban tölti, ott, ahol te vagy? Ez teljesen normális, és a gyermek életkorával változni fog. Próbáld meg addig is egy kellemes helyiséggé varázsolni a nappalit, melyben a pihenésé és a kényelmes családi időé a főszerep.

Bonami tippek a nappali praktikus és kényelmes berendezéséhez kisgyermekes családoknak:

  • A kanapé kiválasztásánál az egyik legfontosabb szempont a kopásállóság, amit a Martindale érték mutat meg. Minél nagyobb a szám, annál jobban bírja a szövet. A gyermekes családok számára a min. 35 ezer Martindale értékkel rendelkező kanapékat ajánljuk. Érdemes vízzel könnyen tisztítható szövetet választani. Népszerűek a valódi bőr és a műbőr kanapék is, hiszen kiváló foltállóssággal rendelkeznek és rendkívül tartósak. A tömörfa és az alacsony lábú kanapék stabilak, erősek és igazán gyerekbarátnak tűnnek.
  • Ez nem a díszpárnákkal elhalmozott kanapé időszaka. Elég rá egy-két mutatós darab, a többit pedig tedd el későbbre.
  • A kanapé elé tett szőnyeg kényelmessé teszi a helyiséget és teret ad a közös játékhoz. Hogy kiegészíted-e dohányzóasztallal az csak rajtad áll! Ha igen, válassz lekerekített szélű darabot.
  • A nappaliban kialakított kis játszósarok jó ötlet. Ha gyermeked szívesen rajzol, szerezz be neki egy széket és kisasztalt. Ez hosszabb időre leköti, te pedig pihenhetsz egy kicsit a kanapén.

Konyha

A kisgyerekek szívesen rámolják ki a konyhabútor tartalmát és játszanak vele. Ez nem is baj, hiszen az edényeken való dobolás és a spontán játékok jó hatással vannak rájuk és fejlesztik készségeiket. Mit tegyél mégis annak érdekében, hogy elkerüld a káoszt és a törött konyhai felszerelést?

Bonami tippek a konyha berendezéséhez kisgyermekes családoknak:

  • Az értékesebb vagy a gyermekek számára veszélyesebb konyhai eszközöket helyezd a felső polcokra. Alulra olyan dolgokat tegyél, amiket a kicsi megnézhet és akár játszhat is velük. Például műanyag ételtartók, néhány edény, műanyag tálak és fakanalak.
  • Minimalizáld a konyhai felszerelés láthatóságát. A padlón lévő szemetest helyezd a konyhaszekrénybe. Ez esztétikai és higiéniai szempontból is jó választás. Minél kevesebb tárgy van szem előtt, annál jobb és biztonságosabb, és számodra is könnyebb lesz takarítani.
  • Ha gyermeked mégis ott sertepertél, amikor főzöl, és esetleg érdekli is, amit csinálsz, szerezz be neki egy praktikus tanulótornyot, amire biztonságosan felállhat, és nézhet vagy akár be is segíthet egy kicsit. Ha van elég hely, egy konyhás játék is jó ötlet. Főzés közben gyermeked biztosan szivesen utánoz majd.

Étkező

Repül a tészta, kiborul az ital és legalább háromszor hallod, hogy "anya, töröld meg a kezem"? Ha te is szeretnéd nyugodtan elfogyasztani a vacsorádat, könnyítsd meg a dolgodat és szereld fel az étkezőt néhány okos választással.

Bonami tippek egy hatékony, gyerek- és szülőbarát étkezőhöz:

  • Kiváló és tartós családi asztal egy melamin felületkezelésű étkezőasztal, amely jól ellenáll a víznek és a foltoknak. Egy tömörfából készült darab is jó választás, hiszen megfelelő ápolással sokáig tart és az évek múltával csiszolással megújítható, valamint újra lefesthető. A borovi fenyő anyagával légy azonban óvatos, mert felülete puhább, ami kisgyerek mellett könnyen megsérülhet.
  • Bármilyen asztalod is van, az extra védelem mindig jól jön. Az asztalterítőnél praktikusabb választás a tányéralátét, ami szintén védelmet nyújt, és lerántására kisebb az esély. A szilikonos alátétekkel még jobban jársz, hiszen tartósak és tisztításuk is könnyű.
  • Ha gyermeked nem az etetőszékben, hanem egy rendes széken - esetleg egy magasabb székpárnával vagy ülésmagasítóval kiegészítve - ül, akkor a legjobban a nem szövettel borított étkezőszékeknek veszed majd hasznát. Ezeknek nem okoznak problémát a maszatos kezek és az ételek okozta foltok, hiszen nedves ronggyal egyszerűen letörölhetők.
  • Az asztalon vagy annak közelében tarts egy csomag nedves törlőkendőt, ami egy stílusos tárolódobozba helyezve még jobban mutat. Így étkezés közben és után könnyen megtörölheted kisgyermeked kezét.

Fürdőszoba

Amikor a kisgyerek fürdik, anya és apa sem marad szárazon. A samponok és tusfürdők a fürdőkádban úsznak és megy a fröcskölés, játszás. Tedd kényelmesebbé kisgyermeked fürdőszobában töltött idejét saját magad számára is, és könnyítsd meg a fürdés utáni takarítást.

Bonami tippek a fürdőszoba berendezéséhez kisgyermekeseknek:

  • Kézmosáshoz jól jön egy fellépő és egy törölköző is a mosdókagyló mellé. Így a nagyobb gyerekek már egyedül is elvégezhetik ezt a tevékenységet. A törölközőt tedd a gyermek számára is elérhető magasságba.
  • Válassz stabil, zárt fürdőszoba szekrényeket, amikbe a törölközőktől kezdve a kozmetikumokon át a fürdőszobai kellékekig bármit beletehetsz. Már meglévő, nyitott tárolóállványodat egészítsd ki néhány tárolódobozzal, így a tárolt dolgok nem lesznek láthatók.
  • A naponta használt tusfürdőket és samponokat tárold fali polcokon, így azok könnyen elérhetők maradnak, gyermeked viszont nem tud velük játszani vagy elpazarolni a tartalmukat.
  • Válassz a fürdőszobába stílusban hozzá illő gyerek kiegészítőket! Vidám gyerek törölközők, köntösök vagy egy mintás fürdőszobai kilépő, ami ráadásul a kifröccsenő vizet is felfogja – mind hasznos és mutatós megoldások, amikkel gyermeked és te is elégedettek lesztek.
Előszoba

Edzőcipő, gumicsizma, váltócipő, papucs – legalább ennyi lábbelire van szüksége egy gyerkőcnek egy szezonban. Ha ehhez még hozzászámoljuk a többi családtag cipőjét és az egyéb felszerelést is, szinte elveszünk a dolgok rengetegében. Ügyes megoldásokkal azonban itt is rendet tarthatsz!

Bonami tippek ahhoz, hogy kisgyermek mellett is rendezett legyen az előszobád:

  • Csak azokat a cipőket tartsd a helyiségben, amiket az adott szezonban használ a család. A többi cipőt tedd cipőtárolókba és rakd fel a szekrény polcára vagy az ágy alá. Válassz az előszobába zárt cipősszekrényt, ami rendezett hatást kelt a helyiségben, és kevésbé ösztönzi gyermeked a kipakolásra.
  • Az adott évszakban használt kabátokat, dzsekiket akaszd fali fogasokra. Az állványokat és állófogasokat a gyermek könnyen ledöntheti.
  • Válassz rövid szálú szőnyeget, ami feldobja a helyiség megjelenését és praktikus is. Kisgyermeked a hideg padló helyett a szőnyegre ülthet le felvenni a cipőjét, és a cipőkről lehulló koszt is felfogja. Jelenléte viszont a takarítást nehezítheti, ezért gondold át ezt a szempontot is, mielőtt beszerzel egyet.
  • Motiváld gyermeked önállóságát, és ha van elég hely az előszobában, alakíts ki neki egy saját öltözőhelyet. Itt megtalálja majd a cipőit és a kabátját, és - még ha egy kis segítséggel is - de egyedül felöltözhet és rendben tarthatja a kis sarkot.