Black Friday | Akár 50% kedvezmény több mint 40 000 termékre →
4 000 Ft nekedRegisztrációBejelentkezésKosárMenu

Így rendezz be ízlésesen egy kiadó lakást

Andrej Mokoš
Andrej Mokoš
Bonami Blogger

Az önálló életvitel kezdete jelentős mérföldkő az ember életében. A legtöbben - a saját ingatlan vásárlása előtt - azonban a bérleti piac felé fordulnak. Ha te is egy kiadó ingatlan tulajdonosa vagy, próbálj meg olyan környezetet teremteni, amiben a bérlők igazán otthon érzik majd magukat.

Egy sikeres influencer, Katka Jakešová praktikus tippjeivel elbűvölően berendezheted a belső teret, amiben minden bérlő jól érzi majd magát.

Időtlen bútorok

Egy kiadó lakás berendezésénél alapvető szabály, hogy olyan bútorokat válasszunk, amelyek nem kapcsolódnak kizárólag egyetlen lakberendezési trendhez. Univerzális jellegük megfelel a legtöbb bérlő ízlésének, így a lakók a belső tér saját kiegészítőikkel való kiegészítésére összpontosíthatnak.

Válasszuk a minimalizmust, ami kisebb hely esetén is tisztává és rendezetté teszi a lakást. Inspirációt a japándi stílusból is meríthetünk, a „kevesebb több” szabályt betartva. Ez a stílus az egyszerűséget és a variálhatóságot helyezi előtérbe olyan egyedi darabokkal, amelyek a lakók igényeihez igazíthatók.

Nagyszerű megoldás egy moduláris kanapé, amely nagyobb szabadságot biztosít a téren és az igényeken belül is. Ha a kanapét alvásra is használják majd, egy kinyitható kanapét érdemes beszereznünk. Az ülőbútort egészítsük ki egy dohányzóasztal szettel, aminek előnye a könnyű kezelhetőség és a sokoldalú használat. Adjunk hozzá szőnyeget és textilkiegészítőket, és a bérlők azonnal otthonosan fogják érezni magukat.

Konyha a funkcionalitás hangsúlyozásával

A konyhai berendezések töltsék be maximálisan a céljukat, és legyenek könnyen karbantarthatók. A tárolók helyet biztosítanak a bérlők saját konyhai eszközeinek, és segítenek a helyiség rendben tartásában is.

A legtöbb modern lakásban a konyha az étkezővel vagy a nappalival van egybenyitva. A konyhabútor kiválasztásakor ismét maradjunk az egyszerűségnél. Ha az alaprajz megengedi, válasszunk elemes konyhabútort, amely nem igényel további testreszabást, így a költségeket sem növeli tovább. Előnye a gyorsabb kiszállítás is.

Színvilág és konyhai kiegészítők

A színek kiválasztásakor tartsuk szem előtt, hogy nem mindenkinek egyforma az ízlése. A semleges árnyalatok ezért ideális választásnak bizonyulnak. Az olyan színek, mint a fehér, a bézs, a világosbarna és a szürke nemcsak vizuálisan nagyítják ki a konyhát, hanem rendezett és letisztult megjelenést is kölcsönöznek neki.

A kiegészítők viszont sötétebb hangsúlyokat vihetnek a belső térbe, amelyekben bővelkednek például az indusztriális kiegészítők. Egy fekete étkezőasztal kontrasztot ad, a fémlábú székek pedig légiességet és eleganciát is kölcsönöznek a konyhának. A hab a tortán pedig az ugyanilyen stílusú mennyezeti lámpa lesz.

Multifunkcionális tárolóhely

A minimalista stílust kedvelők is értékelni fogják, ha van egy hely, ahová a személyes holmik elhelyezhetők. Adjunk lehetőséget a lakóknak a személyes tárgyak és könyvek elhelyezésére. Így saját stílusukat és személyiségüket is belevihetik a belső térbe, ami sokkal élvezetesebbé teszi számukra az albérletben élést.

Egy könyvespolc biztosan megtalálja a hasznát. Válasszunk természetes dekorációkat és semleges színvilágot, hogy az egyes tárgyak kiemelkedjenek egymás közül. Ne feledkezzünk meg egy komódról sem, ami elrejti azokat a holmikat, amiket nem szeretne a lakó szem előtt tartani.

Ha szeretnénk a bérlőnek egy kis szabadságot adni a tárolóhelyek kapcsán, vagy idővel átalakítást tervezünk a térben, a moduláris rendszerek ehhez kitűnő választások.

Dobjuk fel a falakat

A fehér falak a legtöbb érdeklődő tetszését elnyerik. Ráadásul idővel könnyebben átfesthetők, és nincs szükség egy adott színpalettára sem a kisebb hibák kijavításához.

A belső tér azonban komornak is tűnhet így, ezért érdemes feldobni néhány képpel. Válasszunk elsősorban kellemes, vizuális képeket. A túl sok minta vagy szín visszafelé sülhet el, és kellemetlen érzést kelthet. A tiszta vonalak, az egyszerű geometrikus formák és növényminták is megfelelőek.

Bonami tipp: Ha egy kis trendet és stílust szereténk vinni a térbe, a képeket felakasztás helyett helyezzük a komódra, és támasszuk a falnak. Az elrendezést kiegészíthetjük egy minimalista dekorációval is.

Varázslat a bejáratnál

Az előszoba az első kapcsolat az ember és a lakás között, de gyakran nem kap elég hangsúlyt a berendezés során. Kápráztassuk el a leendő bérlőket, már akkor, amikor átlépik a küszöböt! A cél az, hogy megmutassuk, a tér az utolsó részletekig kidolgozott.

Egy fogas vagy egy szekrény sokkal jobb benyomást kelt, mint a csak úgy lógó ruhák. Egy cipősszekrény vagy cipőtartó is hozzájárul a jobb rendezettséghez, elrejtve a sok cipőt az előszobában. Egy praktikus puff kényelmet biztosít a cipőfelhúzáskor, és egy tükör is jól jön a helyiségben.

Hangoljuk az előszobát a lakótér többi részének színeihez és dekorációihoz, hogy harmonikus részként funkcionáljon a lakásban. Ha az előszoba túl szűk és sötét, a jól világítás lesz a megmentőnk. Ez ugyanis vizuálisan kompenzálja a méretét.

Az otthon érzetének megteremtése

Nem csak a bútorok és a helyiségek mérete határozza meg, hogy az érdeklődő hogyan érzékeli a belső teret. Az ott élés élménye ugyanúgy befolyásolja, hogy hogyan érzi magát. Van néhány apróság, ami tökéletes hangulatot teremthet, és hozzájárulhat ahhoz is, hogy a bérlő szívesen tartózkodjon a lakásban.

A lakásban terjengő kellemes illat otthonossá teszi a teret. Akár egy illatgyertyát, akár egy elegáns diffúzort választunk, kerüljük a túl nehéz és fűszeres illatokat, amelyek nem biztos, hogy mindenkinek tetszenek. Ehelyett válasszunk inkább egy kevésbé hangsúlyos pamut- vagy citrus esszenciát.

Ne vigyük túlzásba az egyedi dekorációkat, bízzuk a bérlőre, hogy saját ízlése szerint fejezhesse be a lakást. Egy egyszerű agyagkerámia váza vagy egy műnövény, ami nem igényel gondozást, biztosan mindenkinek tetszeni fog.